Szószék intarzia és dombormű átadása a Reformáció 500 jegyében

IMG_2521 A Nagykanizsai Református Egyházközség nevében tisztelettel meghívjuk Önt és szeretteit a 2017. április 30-án, vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődő istentiszteletünkre. 

A Reformáció500 jegyében átadjuk a gyülekezetnek a szószék intarziákat, Baranyi László, nagykanizsai tanár alkotását; és a református templom tornyán elhelyezésre került domborműveket, Stamler Lajos művésztanár alkotását. 

A domborművekkel Kálvin Jánosnak, Károli Gáspárnak és az 1582-ben Nagykanizsán születetett Kanizsai Pálfi Jánosnak állítunk emléket. A reformáció 500 éves évfordulója előtt tisztelegve, a megújulásban kapott ajándékokért hálát adva, szeretnénk ezúton is emlékezni.

Emlékmű

Category: Aktualitások
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by Hotel Presidentterme