Szószék intarzia és dombormű átadása a Reformáció 500 jegyében

IMG_2521 A Nagykanizsai Református Egyházközség nevében tisztelettel meghívjuk Önt és szeretteit a 2017. április 30-án, vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődő istentiszteletünkre.

A Reformáció500 jegyében átadjuk a gyülekezetnek a szószék intarziákat, Baranyi László, nagykanizsai tanár alkotását; és a református templom tornyán elhelyezésre került domborműveket, Stamler Lajos művésztanár alkotását.

A domborművekkel Kálvin Jánosnak, Károli Gáspárnak és az 1582-ben Nagykanizsán születetett Kanizsai Pálfi Jánosnak állítunk emléket. A reformáció 500 éves évfordulója előtt tisztelegve, a megújulásban kapott ajándékokért hálát adva, szeretnénk ezúton is emlékezni.

Emlékmű

IWIWFacebookTwitterDeliciousGoogle BookmarksPrintFriendlyMEGOSZTÁS