Értékek mentén – Többrétű összefogás kezdődött a KonTuRplusz Egyesület és a történelmi egyházak nagykanizsai gyülekezetei között.

Forrás: KanizsaTV

Értékek mentén. A jövőben együttműködnek a nagykanizsai történelmi egyházak és a KonTuRplusz Egyesület. Az összefogás célja sok más mellett a hagyományápolás, valamint a keresztény és a kulturális értékek ápolása.

Már a KonTuRplusz Egyesület által szervezett adventi gyertyagyújtás idején felmerült az együttgondolkodás lehetősége. A közelmúltban meg is kezdődött az ötletelés. A nagykanizsai történelmi egyházak gyülekezetei hosszú távú együttműködésben bíznak. Hella Ferenc református lelkipásztor kérdésünkre elmondta: „Mindannyian örültünk annak, hogy lesz ez az együttműködés, hisz ez erősíti azt az értékközvetítést, ami amúgy is a célunk. A hit erősítése, a hagyományok és a kultúra ápolása, a magyarság és a keresztyén identitástudat erősítése, ezekre nagy szüksége van a mai társadalomnak. Azt gondolom, ezekben hatékonyan fogunk tudni együttműködni.”

Az összefogás többrétű: a programszervezésben és a jótékonykodásban egyaránt vannak találkozási pontok, közös elképzelések. „Szeretnénk, hogy az egyházak megjelenjenek a rendezvényeinken, illetve a templomokat mint építészeti értékeket bevonni a kulturális eseményeinkbe. Ez az ötlet teljes támogatottságra lelt az egyházak körében. Karitatív tevékenységünket is erősítik, amely szintén a sokrétű céljaink között szerepel. Közös munkával, közös erőfeszítéssel közös lesz a siker.” – véli az egyesület elnöke, Simon Sándorné.

Az együttműködésnek hamarosan szemmel látható eredménye is lesz: részleteket még nem mondtak, de azt ötletgazdák egy sokak érdeklődésére számot tartó programot ígérnek a kanizsaiaknak.

IWIWFacebookTwitterDeliciousGoogle BookmarksPrintFriendlyMEGOSZTÁS