Összefogás, összetartozás

Forrás: Kanizsatv
A történelmi egyházak felekezetei vettek részt az ökumenikus imasétán.

Ökumenikus imasétára, zarándoklatra hívtak minden nagykanizsait szombaton a történelmi egyházak. 1690. április 13-án szabadult fel Nagykanizsa vára a török uralom alól, ez az imaséta időpontjának magyarázata.

A zarándokok saját felekezetük templománál találkoztak reggel. Kiskanizsán Dénes Sándor polgármester is csatlakozott a gyülekezethez. „Az összetartozásról szól ez, a katolikusok, reformátusok, evangélikusok és mindenki más természetesen, aki itt ebben a városban lakik, csatlakozhat ehhez a zarándok menethez.” 9 órára megérkeztek a szélrózsa minden irányából a zarándoklat résztvevői, akiket elsőként Szűcs Imre helyettes esperes köszöntött. „Egybegyűltünk. Tesszük ezt annak reményében, és azért, hogy a városunkért imádkozzunk. Azért a városért, amely nekünk kenyeret, otthont ad. Azért a városért, amelyben élünk. Amelyben az elődeink éltek. És hisszük, hogy az utódaink is maradnak itt, és tovább szépítik, építik ezt a várost.” A zarándoklat következő állomása a Nagy Magyarország Emlékműnél volt, ahol Hella Ferenc református lelkipásztor szolgált. „Most hadd imádkozzunk Hozzád, a mi népünkért nemzetünkért, a ma élőkért. Ebben a városban élőkért, a Kárpát medencében élőkért, hozzuk ezt a népet eléd Atyánk. Kérünk, áldd meg Isten a magyart, jó kedvvel bőséggel.”

A zarándoklaton részt vett Cseresnyés Péter a térség országgyűlési képviselője is. „Nagyon örülök annak, hogy itt lehetek, és nagyon örülök annak, hogy a felekezetek megszervezték ezt a mai zarándoklatot, hisz kifelé is azt tudjuk mutatni, nem csak azok, akik itt vannak, hogy az összefogásnak, az összetartozásnak nagy ereje van. Így példát tudunk mutatni abból, hogy ha a következőkben valamilyen célt közösen akarunk elérni, ezt csak összefogással, az együtt dolgozással, az együtt gondolkozással tudjuk megvalósítani.” Az Eötvös téren Nyeste Pál piarista szerzetes szolgált, a Kórház kápolnánál Deme Dávid evangélikus lelkész a betegekért mondott imát, a temetőben dr. Páhy János plébános az elődökre emlékezett az ökumenikus imasétán.